0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Линхарт: Безбедносната состојба на Балканот е кревка

Министерот за надворешни работи на Австрија, Михаел Линхарт, по повод продолжувањето на учеството на австриските војници и полицајци во меѓународните мисии, оцени дека безбедносната состојба на Балканот е кревка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close