Општество

Лилијана Танги во работна посета на земјава

Од денеска до 10 декември во работна посета на земјава ќе престојува Лилијана Танги, пратеничка од Финистер во Националното собрание на Република Франција, потпретседателка на Комисијата за европски прашања и на Групата за пријателство Франција-Северна Македонија, како и член на Комисијата за надворешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close