Посетете ја новата веб страна на МИА
Дописници МКДКултураКултура.Портал

Ликовна работилница по повод Меѓународниот ден на лицата со посебни потреби во Делчево

Во Делчево се одржа Ликовна работилница по повод 3 Декември - Меѓународен ден на лицата со посебни потреби. Ликовната изложба, која се реализира во рамки на Неделата на хуманоста, е во организација на Ликовното студио Белогаски при НУ Центар за култура „Н.Ј.Вапцаров" заедно со Јавната локална библиотека „Илинден" и Дневниот центар за лица со посебни потреби од Делчево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close