Дописници СветСвет

Лиз Чејни најави кандидатура за претседател на САД „за да спречи Трамп да влезе во Белата куќа“

Републиканската претставничка во Конгресот, Лиз Чејни, гласен критичар на поранешниот претседател Доналд Трамп, сигнализираше дека може да се кандидира за претседател откако изгуби на прелиминарните внарепартиски избори во Вајоминг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close