0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Лидерот на талибаците првпат се појави во јавност

Лидерот на талибанците Хабатула Ахунџада првпат се појави во јавноста во саботата, кога ја посети медресата во јужниот авганистански град Кандахар.

Back to top button
Close
Close