0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Лидерот на каталонските сепаратисти Пуџдемон уапсен во Италија

Европратеникот и поранешен каталонски претседател Карлес Пуџдемон, кој е во егзил во Белгија од 2017 година по обидот за отцепување на Каталонија на референдумот за кој Шпанија заклучи дека е неуставен, уапсен е во четвртокот во Италија, потврди неговиот адвокат.

Back to top button
Close
Close