Руско-украинска кризаСвет

Лидерот на Доњецк му пратил порака на Ким Џонг-ил, сака соработка со Северна Кореја

Северна Кореја наводно размислува да испрати работници на проекти за реконструкција во регионите на Украина што се под руска окупација, па лидерот на отцепената Доњецка Народна Република Денис Пушилин предлага соработка со Северна Кореја

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close