БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Лидерот на грчката партија ПАСОК- КИНАЛ пријави обид за следење на неговиот мобилен телефон

Претседателот на грчката опозициска партија ПАСОК- Движење на промена и европратеник Никос Андрулакис денеска поднесе пријава до Врховниот суд на Грција за обид неговиот мобилен телефон да биде следен со софтверот „Предатор“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close