Политички партии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски на средба со Зафировски, ко-основачот на „Македонија 2025“

Исто така, Мицкоски ја истакна поддршката на ВМРО-ДПМНЕ за нивните постојани иницијативи, особено во делот на дигитализацијата, стипендирањето на успешни млади студенти и професионалци од Македонија, како и програмите кои ги организираат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close