Европа

Лидери на Централна Европа: Миграцијата не е одговор за намалувањето на популацијата во ЕУ

Заедничка декларација потпишаа денеска лидерите од Централна Европа во Будимпешта, во која се наведува дека имиграцијата не треба да биде одговор на намалениот наталитет во Европската унија. Истовремено, лидерите ја повикаа ЕУ да ја задржи семејната политика под национална јурисдикција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close