0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет

Лидерите на НАТО ги поканија Финска и Шведска да се приклучат на Алијансата

Русија, која досега беше идентификувана како сојузник, во соопштение е опишана како „најзначајна и најдиректна закана за безбедноста на сојузниците“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close