БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Лидерите на Израел, Грција и Кипар се договориледа ја зајакнат соработката во повеќе области

За зајакнување на соработката, унапредување на заедничките интереси и за заедничка соработка за мир, стабилност, безбедност и просперитет во Медитеранот и поширокиот регион, се согласиле премиерите и Грција и Израел Кирјакос Мицотакис и Нафтали Бенет и претседателот на Кипар Никос Анастасиадис по трилатералната средба одржана во Ерусалим,  јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close