0_Спорт.ПорталФудбал

Лига куп: Вест Хем против Тотенхем, Ливерпул го пречекува Лестер

Фудбалерите на лондонски Вест Хем ќе играат на гостински терен против градскиот ривал Тотенхем во четвртфиналето на англискиот Лига куп, додека Ливерпул ќе биде домаќин на Лестер, одлучи денешната жрепка.

Back to top button
Close
Close