0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Лига Европа: Над 5.000 полицајци ангажирани за утрешното финале во Севиља, во градот доаѓаат 150.000 навивачи

Дел од градските улици се затворени за сообраќај, а засилено е обезбедувањето околу културните споменици, влезовите во подземната железница и поголемите трговски центри пред најавеното доаѓање во Севиља на повеќе од 150.000 навивачи. Според проценките, околу 100.000 ќе допатуваат од Шкотска, а 50.000 од Германија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close