0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Ливерпул го проширува капацитетот на „Енфилд Роуд“

Англискиот фудбалски прволигаш Ливерпул најави дека идната недела ќе почнат градежни работи на зголемување на капацитетот на стадионот „Енфилд Роуд“, кој наскоро би требало да има капацитет од 61.000 гледачи, што ќе биде за 7.000 повеќе отколку досега.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close