ЕвропаЕвропа.Портал

Либералите се согласија на преговори за германската „семафор коалиција“

Партијата на слободните демократи (ФДП) денеска даде зелено светло за почеток на коалициски преговори со Социјалдемократската партија на Германија (СПД) и партијата на Зелените за формирање федерална влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close