СветСвет.Слајдер

Либанскиот министер Кордахи нема да поднесе оставка поради изјавите кои ја предизвикаа кризата во Заливот

Либанскиот министер за информации Џорџ Кордахи, чии изјави предизвикаа длабока криза во односите меѓу Либан и неколку земји од Персискиот Залив, соопшти дека нема намера да поднесе оставка поради тоа, јави Анадолија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close