ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Ле Мер: Европа ќе изгради лансирна лампа за патувања во вселената

Европската вселенска компанија ArianeGroup ќе развие мала лансирна рампа за повеќекратно користење за да се натпреварува со „Спејс икс“ (SpaceX) на Илон Маск, изјави францускиот министер за финансии Бруно Ле Мер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close