ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Ле Дриен: Раскинувањето на договорот за подморниците е сериозна криза во односите

Шефот на француската дипломатија Жан-Ив Ле Дриен синоќа како сериозна криза  го оцени раскинувањето на австралискиот договор за набавка на подморници од неговата земја, што, наводно, е дел од новото стратешко партнерство САД-Обединетото Кралство-Австралија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close