Политички партии

Лефков: Се забошотува истрагата за трагедијата во Тетово

Владата на чело со Заев е насочена на забошотување на истрагата за трагедијата во Тетово, во која животот го загубија 14 наши сограѓани. Има огромни пропусти од страна на власта, а најновите информации говорат дека во Тетово воопшто немало потреба да се поставува модуларна болница, зошто во склопот на болницата имало веќе постоечки објект од тврда градба со два ката неискористени, се што требало да се направи е да се опреми тој дел, на ист начин како што се опремила и модуларната болница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close