Посетете ја новата веб страна на МИА
Политички партии

Левица: 0.65 отсто изнесува делот од буџетот за животната средина за 2023 година

Мизерни 0.65 отсто изнесува делот од буџетот наменет за животната средина за 2023 година, речиси за половина помалку од ланскиот кој изнесуваше 1.1 отсто.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close