Политички партии

Левица: Ќе бараме резолуцијата за ковид-вакцинацијата да биде на дневен ред на наредната собраниска седница

Како партија чии што двајца пратеници избраа да се вакцинираат, Левица посочува дека вакцинацијата против коронавирусот е безбедна и ги намалува шансите за тешка клиничка слика, хоспитализација и смрт, па поаѓајќи од таму, ние ги повикуваме сите оние кои го немаат прележано вирусот, да се вакцинираат. Не поради рестриктивните мерки, туку поради заштита на сопственото здравје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close