Политички партии

Левица поднесе кривична пријава против началникот и инспектор на СВР Битола поради инцидентите на Мечкин камен

Левица поднесе кривична пријава против Началникот Бенито Јошевски и инспекторот Никола Марковски од СВР Битола поради инцидентите од Мечкин камен, кога полициските и параполициските структури на СДС малтетираа обични граѓани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close