Политички партии

Левица: Муцунски ќе плати речиси 10.000 евра за метларките на Анѓушев кои ВМРО-ДПМНЕ ги критикуваше

Актуелниот градоначалник на Општина Аеродром од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, минатиот месец има склучено договор во име на Општината, со што за одржување на машини-метларки, ќе исплати скоро 10 илјади евра народни пари на „БРАКО“, фирмата на Кочо Анѓушев, поранешен вицепремиер за економски прашања од Владата на Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close