Политички партии

Левица: МТСП не покажува слух и волја за решавање на проблемите на лицата со попреченост

По точно една година откако поранешната министерка за труд и социјална политика Шахпаска им вети на лицата со попреченост остварување и зголемување на нивните права, ветувањата останаа само ветувања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close