Политички партии

Левица: Итна оставка и одговорност од директорот Аднан Азизи поради колапсот на Македонски Железници

Левица дава подршка на вработените во Македонски Железници Транспорт кои од денес, со целосен прекин на товарниот и патниот транспорт, ќе го изразат својот протест поради неисплатувањето на и онака ниските плати.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close