Политички партии

Левица: Итен прекин на преговорите со Бугарија

Пред неколку дена од Народното Собрание на Република Бугарија беше испратена национал-шовинистичката порака со територијални претензии кон Република Македонија. Порака идентична на оние од периодот кога Бугарија,како фашистичка држава за време на Втората светска војна, вршеше злосторства во име на паролата „Македонија е Бугарија“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close