Политички партии

Левица: Државата целосно да го преземе под своја надлежност процесот на тестирање, а тестовите да бидат обезбедени од буџетски средства

Државниот здравствен систем колабира, бизнис - елитата профитира, а граѓаните плаќаат милиони за ковид тестирања. Претходниот владин состав покажа исклучителна неумешност во справувањето со здравствената (ковид) криза. Очајната борба за партиципирање во власта е сведена на безидејни партиско - кадровски решенија, кои немаат капацитет да направат било каква промена.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close