Политички партии

Левица: Власта троши 750 милиони евра во туѓи енергетски проекти

Премиерот Ковачевски вчера од Грција повторно го промовира гасниот терминал во Александрополус, за кој најави дека ќе биде од енергетско значење во Македонија. Инвестирање државни пари во странски капитални објекти под нејасни услови е уште едно нерационално и шарлатанско однесување на оваа владејачка гарнитура, која нема никаква визија, стратегија и план за управување со државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close