Политички партии

Левица бара оставка од Владата

Месечниот статистички извештај за јули, издаден од страна на Државниот завод за статистика, нуди низа на индикатори кои кристално јасно ја отсликуваат дегенеративната економска политика на социјал-демократската влада. Индексите на трошоците за живот и цените на мало од вториот квартал во 2022 во однос на вториот квартал во 2021 јасно покажуваат дека трошоците не сиромашните се и повисоки од инфлацијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close