Кошарка

Леброн Џејмс казнет со 15.000 долари поради „непримерен гест“

Дисциплинската комисија на НБА лигата му изрече парична казна во износ од 15.000 долари на Леброн Џејмс поради непримерно однесување на натпреварот против Индијана на гостински терен, во последниот од серијата скандали што сезонава ги предизвика кошаркарската ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close