ЕвропаЕвропа.Портал

Ла Палма: Аеродромот на островот е затворен поради облаци од пепел

Аеродромот на шпанскиот остров Ла Палма денеска беше затворен поради облак од пепел што избива од вулканот кој е „активен“ веќе една недела, а научниците соопштија дека се отворил уште едно вулкански кратер, изложувајќи ги островјаните на можни нови опасности.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close