БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Лајчак: Интеграцијата на Западен Балкан во ЕУ нема алтернатива, но Унијата не е задоволна од Балканот

- Не треба да барате алтернатива, господине Ѓукановиќ. Процесот е многу побавен отколку што се надевавме и сакавме, рече Лајчак, обраќајќи му се на црногорскиот претседател на Балканскиот форум за интеграција во Подгорица, наведувајќи ги „објективните околности што влијаеле на тоа“ - Брегзит. , мигрантската криза, но и скептицизмот кај одредени членки, пренесува Вијести.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close