0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветМКДПолитика

Лајчак: Да започнат, без задоцнување преговорите на ЕУ со Северна Македонија и Албанија

Потребата Северна Македонија и Албанија веднаш да започнат пристапни преговори со Европската унија, ја истакна специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград и Приштина, за време на неговото учество на шестиот „Thessalonik summit“ во Солун, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close