0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Лајен: Фајзер мора да ја адаптира вакцината на новиот сој Омикрон

Фајзер мора да ја адаптира својата вакцина против коронавирус на новиот сој Омикрон во рок од 100 дена, изјави претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен на прес-конференција во Риг

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close