ЕвропаЕвропа.Портал

Лашет: Тесна борба, унионистите сакаат да ја предводат владата

Кандидатот на ЦДУ/ЦСУ за иден германски канцелар, Армин Лашет вечерва изјави дека се води тесна борба во изборната ноќ, но порача дека унионистите сакаат да ја водат новата влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close