ЕвропаСвет.Слајдер

Лашет: Секој глас е важен за изборниот резултат во Германија

Кандидатот на блокот на десниот центар на изборите во Германија, Армин Лаше, денеска изјави дека „секој глас е важен“ во одредувањето на резултатот од парламентарните избори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close