КултураКултура.Портал

Лани имало повеќе ликовни изложби и посетители

Во 2021 година, во земјава биле организирани 454 ликовни изложби, што е за 44.6 % повеќе во споредба со 2020-та. Во истиот период, за 25 % е зголемен бројот на ликовните уметници учесници на изложбите, а за 163.4 % бројот на посетителите на ликовните изложби.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close