Европа

Лавров: Ќе ги исполниме нашите обврски околу извозот на храна

Русија е подготвена да ги исполни своите обврски во однос на снабдувањето со храна и ѓубрива, потврди денеска министерот за надворешни работи Сергеј Лавров во телефонски разговор со генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close