СветСвет.Слајдер

Лавров: Соседите на Русија во Централна Азија не сакаат американски трупи на нивна територија

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска изјави дека сите централноазиски сојузници и соседи на Русија не сакаат на нивна територија да бидат распоредени американски војници

Back to top button
Close
Close