ЕвропаСвет.Слајдер

Лавров: Разговарав со Бајден

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека не се сретнал со американскиот државен секретар Ентони Блинкен во Рим, но додаде дека на маргините на Самитот на Г-20 разговарал со претседателот на САД Џо Бајден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close