0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Лавров: Повлекувањето странски војници, оружје и опрема се однесува и на Бугарија и Романија

Повлекувањето на странски војници, оружје и опрема се однесува и на Бугарија и Романија како две земји кои не биле членки на НАТО во 1997 година, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров одговарајќи на прашањата од медиумите што Министерството за надворешни работи на Русија ги објави денеска на својата веб-страница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close