СветСвет.Портал

Лавров: Меѓународно признавање на талибанците не се разгледува

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска дека моментно не се размислува за меѓународно признавање на талибанците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close