ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Лавров ги повика соседните земји на Авганистан да не прифаќаат сили на НАТО

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска ги повика земјите-соседи на Авганистан да не примаат сили на САД или НАТО по нивното повлекување од таа азиска земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close