0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Лавров: Во Европа се враќа кошмарното сценарио на воена конфонтација

Брзо се урива архитектурата на стратешка стабилност, НАТО одбива конструктивно да ги разгледа нашите предлози за деескалација на тензиите и спречување на опасните инциденти. Напротив, воената инфраструктура на Алијансата се приближува до границите на Русија... Се враќа кошмарното сценарио за воена конфронтација, рече Лавров на Совет на министри за надворешни работи на ОБСЕ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close