0_Спорт.ПорталФудбал

Кјелини засрамен од расистичките испади на италијанските навивачи

Италијанскиот фудбалски репрезентативец и член на Јувентус, Роберто Кјелини изјави дека „се срами како Италијанец“ поради расистичките навреди, кои навивачите на Фиорентина во неделата им ги упатија на црномурестите фудбалери на Наполи.

Back to top button
Close
Close