0_Магазин.ПорталЗдравје

Кус историјат за „Мовембер”

Сѐ почна во ноември 1999 година, кога неколку пријатели се договорија да не ги бричат ​ мустаќите цел еден месец. На облогот кој имаше за цел да му даде малку рурален изглед на современиот маж, му се приклучија околу 30 луѓе и истрајаа во својата одлука.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close