ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Курц се откажа од 75.000 евра од државата, зема куса „бејби пауза“, па заминува на работа во приватниот сектор

-Моето разбирање за политиката отсекогаш било дека сакам да и служам на државата и да работам за народот, рече тој.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close