0_Web_АктуелноДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Курти: Одлуката за регистрациите на возилата е во согласност со Уставот на Косово

Премиерот на Косово, Албин Курти, оствари средба со генералниот секретар на НАТО, каде ја бранеше одлуката со која се бара од српските жители на Косово да ги сменат регистарските таблици на возилата, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close