БалканДописници Свет

Курти за реципроцитетот со табличките: Или и Косово и Србија се во право, или обете грешат

Како што соопшти владината служба за информирање, Курти на средбата со дипломатските претставници на ЕУ и на петте најмоќни држави акредитирани во Косово, познати како „Група Квинт“, изјавил дека доколку Србија ги укине времените таблички за возилата од Косово, истото ќе го стори и неговата Ввлада, а во спротивно тие ќе останат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close